Wiele osób zdecydowało się na kredyt frankowy. Jednakże, z powodu zmienności kursu tej waluty, wielu kredytobiorców znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. W takim przypadku warto skorzystać z usług kancelarii frankowych, które oferują pomoc frankowiczom. W tym artykule omówimy różne aspekty korzystania z usług kancelarii frankowych, w tym koszty i problemy z nimi związane.

Jakie usługi oferują kancelarie frankowe?

Kancelarie frankowe to firmy, które specjalizują się w pomocy kredytobiorcom posiadającym kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Ich głównym celem jest pomoc klientom w odfrankowieniu lub unieważnieniu umowy frankowej.

Klienci mogą liczyć na wsparcie prawników i ekspertów finansowych, którzy pomogą im zrozumieć skomplikowane zagadnienia związane z rynkiem walutowym i regulacjami prawno-finansowymi.

Jakie są koszty usług kancelarii frankowych?

Koszty usług są zróżnicowane i to ile biorą kancelarie frankowe zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, koszt usługi uzależniony jest od stopnia skomplikowania sprawy oraz od czasu, jaki prawnicy poświęcają na jej rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że korzystając z usług kancelarii frankowych, inwestujemy w nasze bezpieczeństwo finansowe na przyszłość.

Kancelarie frankowe pobierają opłaty za swoje usługi w różny sposób. Często stosowanym modelem jest tzw. prowizja sukcesowa, czyli opłata pobierana tylko w przypadku wygranej sprawy lub uzyskania korzystnego dla klienta porozumienia z bankiem. Innym sposobem naliczania opłat jest stawka godzinowa lub stała kwota za całą usługę.

Warto pamiętać, że koszty usług kancelarii frankowych nie powinny być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego pełnomocnika. Ważniejsze jest to, aby wybrać doświadczonych prawników, którzy posiadają odpowiednie kompetencje i wiedzę na temat rynku walutowego oraz umiejętności negocjacyjne.

Ostatecznie warto podkreślić, że choć koszty usług kancelarii frankowych mogą być wysokie, to jednak w dłuższej perspektywie inwestycja ta może okazać się bardzo opłacalna. Dzięki pomocy prawników, którzy specjalizują się w sprawach frankowych, możemy uzyskać korzystne dla nas rozwiązania oraz uniknąć wielu problemów finansowych w przyszłości.

Jak wybrać najlepszą kancelarię frankową?

Wybór najlepszej kancelarii frankowej może być trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Istnieje wiele firm oferujących usługi związane z kredytami frankowymi, ale nie wszystkie są godne zaufania. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne przeanalizowanie ofert i wybranie najlepszej opcji.

Pierwszym krokiem przy wyborze kancelarii frankowej jest sprawdzenie opinii innych klientów. W internecie można znaleźć wiele recenzji i komentarzy na temat różnych firm, co pozwoli nam na poznanie ich reputacji oraz jakości świadczonych usług. Warto również skontaktować się bezpośrednio z daną kancelarią i porozmawiać z jej przedstawicielem, aby uzyskać więcej informacji na temat oferty oraz sposobu pracy.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze kancelarii frankowej jest doświadczenie i wiedza pracowników. Dobrze przeszkoleni specjaliści będą w stanie pomóc nam w rozwiązaniu problemów związanych z kredytem frankowym oraz udzielić fachowych porad dotyczących naszej sytuacji finansowej. Ważne jest również to, aby firma była transparentna i jasno przedstawiała swoje warunki współpracy oraz koszty usług.

Jakie są alternatywy?

Jeśli nie chcesz korzystać z usług kancelarii frankowych, istnieją alternatywy, które warto rozważyć. Jedną z nich jest przewalutowanie kredytu we frankach. To nic innego jak przeliczenie kwoty pozostającej do spłaty na polskie złote. Brany jest pod uwagę kurs sprzedaży waluty. Należy jednak się zastanowić, czy jest to dla danego frankowicza opłacalne.

Warto wspomnieć, że niektóre banki proponują frankowiczom ugody. Do tej pory najwięcej ugód z posiadaczami kredytu we frankach zawarł bank PKO BP. Propozycje ugód mogą być zróżnicowane, dlatego przed podpisaniem ugody należy przeanalizować jej warunki. Z pewnością nie zaszkodzi skorzystać z narzędzia typu pko bp ugody z frankowiczami kalkulator, który pomoże obliczyć korzyści z zawarcia ugody. Nie mniej jednak najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest unieważnienie umowy kredytowej, co może się odbyć tylko poprzez drogę sądową.